Aniołki i mikołaje z masy solnej, modeliny, drewna

Oprócz tradycyjnych bombek, światełek i łańcuchów można podczas najbliższych Świąt Bożego Narodzenia ozdobić dom samodzielnie wykonanymi dekoracjami. Okazuje się że istnieje wiele pomysłów na nie i wcale nie są bardzo trudne, a jeśli ktoś zastanawia się jak zrobić samemu którąś z nich wiele inspiracji znajdzie chociażby w Internecie.

Pośród różnych propozycji na pewno można wymienić ozdoby z masy solnej. Wystarczy zrobić ciasto ze szklanki mąki, szklanki soli i pół szklanki wody. Po zagnieceniu ma taką konsystencję, że bez problemu można robić z niego aniołki, mikołaje, gwiazdki, choinki itd. Jeśli chcemy uzyskać proste ozdoby do zawieszenia na choince można powycinać je foremkami do ciastek, ale ważne żeby pamiętać o zrobieniu od razu dziurki. Natomiast różnego rodzaju figurki to już często wręcz arcydzieło artystyczne. Oczywiście rodzinne lepienie dekoracji z masy solnej to przede wszystkim świetna zabawa, podobnie zresztą jest w przypadku robienia ozdób z modeliny. Kiedy są już ulepione po prostu się je piecze, a kiedy wystygną można je pomalować. Wystarczą do tego farbki akrylowe. Potem można ewentualnie utrwalić efekt za pomocą lakieru do drewna.

Zresztą jeśli tylko ktoś ma odpowiednie zdolności można również zrobić ozdoby bożonarodzeniowe właśnie z drewna. Takie świąteczne dekoracje handmade to naprawdę coś! Natomiast istnieje też kilka „drewnianych” pomysłów dla osób, które nie potrafią rzeźbić. Można na przykład wykorzystać patyczki i zrobić z nich choineczki. W tym celu trzeba odpowiednio dobrane patyczki nawlekać na wstążkę. Jedyną trudnością jest tutaj konieczność przewiercenia wszystkich elementów. Jeśli ktoś woli nie używać wiertarki i tym podobnych urządzeń może pozostać przy wspomnianej już modelinie. Kupuje się ją w sklepach z artykułami papierniczymi. Można z niej lepić, tak jak z plasteliny, natomiast po utwardzeniu w piekarniku lub gorącej wodzie figurki stają się znacznie trwalsze niż te plastelinowe. Poza tym nie trzeba ich już malować, bo modelina występuje w rożnych kolorach. Niektórzy robią też ozdoby bożonarodzeniowe z filcu, bibuły, styropianu, szyszek, słomy czy nawet sznurka.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18410 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/aniolki-i-mikolaje-z-masy-solnej-modeliny-drewna/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_ho in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435