Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe dekoracje florystyczne na stół, na drzwi, do kościoła

Dekoracje florystyczne na stół, na drzwi, do kościoła

Jeśli chodzi o dekoracje na Boże Narodzenie od razu przychodzą na myśl stroiki i wieńce na drzwi. Rzeczywiście pojawiają w każdym prawie domu, mieszkaniu, biurze, a także w kościele. Czasami bywa nawet tak, że ktoś rezygnuje z ubierania choinki, a skupia się właśnie na przepięknych dekoracjach florystycznych.

Prawdziwi tradycjonaliści co roku stawiają w swoim domu choinkę i wieszają na niej różne ozdoby świąteczne, bombki, łańcuchy i lampki. Jednak oprócz tego i tak zwykle na stole pojawia się stroik, który jest wspaniałą dekoracją podczas Wigilii oraz kolejnych świątecznych posiłków. Bożonarodzeniowy stroik jest właśnie tego typu dekoracją, że jeśli jest ładnie i gustownie zrobiony, to wygląda dobrze w każdym miejscu. Położony na biurku w pracy, na ladzie w sklepie czy na bocznym ołtarzu w kościele od razu wprowadza świąteczna atmosferę, a naprawdę nie trzeba wiele żeby własnoręcznie zrobić stroik. Na pewno potrzebna jest jakaś baza na przykład w postaci gąbki florystycznej albo wiklinowego szkieletu. Dzięki takiej podstawie można pookładać w trwały sposób gałęzie świerku lub jodły, a także zamocować część ozdób. Niektóre z nich natomiast zostaną przytwierdzone do gałązek. W stroiku oprócz bombek mogą pojawić się ozdoby w postaci pomalowanych na złoto szyszek i orzechów, suszonych owoców, jarzębiny, traw, wstążek czy świeczek.

Jeśli chodzi o świąteczne wieńce, które wiesza się na drzwiach wejściowych potrzebna jest do nich podstawa w kształcie koła. Może być zrobiona z wikliny, słomy albo drutów. Wieńce robi się zwykle z zielonych gałązek, szyszek i bombek. Jednak istnieją oczywiście różne możliwości. Jeśli wykonuje się wieniec świąteczny samodzielnie można wykazać się talentem i pomysłowością. Tradycja wieszania świątecznego wieńca na drzwiach pochodzi z Zachodu i gości u nas właściwie od niedawna. Jednak jest one bardzo miła, bo dzięki takiej florystycznej dekoracji na drzwiach goście, którzy przychodzą do kogoś by wspólnie świętować, już od progu czują miłą i radosną atmosferę. Warto więc dbać o takie ozdoby!