Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Świąteczne dekoracje ze słomy, siana, orzechów, szyszek, makaronu

Ekologiczne dekoracje ze słomy, siana, orzechów, szyszek, makaronu

Bożonarodzeniowe ozdoby w ekologicznym stylu wyglądają bardzo ładnie i ciekawie. Pasują szczególnie do rustykalnych wnętrz i dobrze się komponują z dekoracjami robionymi na szydełku. Ich dużą zaletą jest to, że można je bez większego problemu zrobić własnoręcznie. Jest to przyjemny i tani sposób na ozdobienie domu przed świętami.

Jak zrobić samemu dekoracje ze słomy czy siana? Jeśli chodzi o wykonywanie różnego rodzaju figurek jest to już dosyć skomplikowane, ale można spróbować wykonać samodzielnie podstawę do wieńca na drzwi albo łańcuch. Żeby zrobić choinkę, gwiazdkę czy aniołka trzeba raczej udać się na jakiś kurs, gdzie można się tego nauczyć. Natomiast nie jest konieczny żaden instruktarz jeśli chcemy wykonać łańcuch ze słomy i bibuły lub papieru. Wystarczy krótkie kawałki słomy nawlekać na sznureczek, a pomiędzy każdym z nim powinna znaleźć się kokardka z bibuły. Wracając natomiast do wieńca ze słomy lub siana – można go bardzo ładnie ozdobić szyszkami i orzechami pomalowanymi na złoto. W ten sposób powstanie dekoracja bożonarodzeniowa na drzwi albo na stół.

Szyszki i orzechy to doskonałe uzupełnienie ręcznie robionych stroików. Poza tym mogą też pełnić rolę ozdób choinkowych, zwłaszcza jeśli pomaluje się je na złoty lub srebrny kolor. Ładnie wyglądają także pojedyncze orzechy lub małe szyszki zawieszone na sznureczku czy żyłce i zwisające z żyrandola, kwietnika czy okna. Natomiast bardzo oryginalne i jednocześnie stosunkowo łatwe do samodzielnego wykonania są dekoracje z makaronu. Wiadomo że występuje on w rożnych kształtach. Można więc łączyć je za pomocą kleju i w ten sposób otrzymywać przeróżne ozdoby choinkowe. Warto potem je pomalować. Poza tym makaronem wykleja się koszyki i donice, w których ma znaleźć się choinka czy stroik. Wystarczy trochę się zastanowić i można tworzyć naprawdę piękne rzeczy, a przy okazji ekologiczne. Pomysłów można też zawsze poszukać w Internecie, bo przed świętami nie brakuje tam różnych interesujących i niebanalnych propozycji. Zawsze najprzyjemniej jest wymyślać i wykonywać takie ozdoby całą rodziną.