Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Samodzielnie wykonane dekoracje do szkoły lub przedszkola

Jak samemu zrobić dekoracje do szkoły, przedszkola

Przedświąteczne ozdabianie dotyczy nie tylko domu czy mieszkania, ale także biura oraz szkoły lub przedszkola. Nasze dzieci często wykonują własnoręcznie dekoracje bożonarodzeniowe, ale podczas robienia bardziej skomplikowanych rzeczy może też przydać się im pomoc  rodziców.

Jeśli w sali szkolnej czy przedszkolnej stoi choinka warto przede wszystkim zadbać o jej ozdobienie. Można na przykład zrobić bardzo ładne i jednocześnie ekologiczne dekoracje świąteczne ze słomy, orzechów, szyszek czy makaronu. Orzechy czy szyszki wystarczy pomalować na złoty lub srebrny kolor i dorobić im zawieszki. W przypadku orzechów może to być nieco trudniejsze i tu właśnie przyda się z pewnością pomoc kogoś starszego. Z kolei makaron można sklejać ze sobą na różne sposoby tworząc bardzo ładne figurki. Poza tym robi się z niego łańcuchy, podobnie zresztą jak ze słomy. Najlepiej jest nawlekać niedługie kawałki słomy na sznureczek, a pomiędzy każdym z nich umieszczać kokardki z bibuły w różnych kolorach. Oczywiście często wykonywane są też łańcuchy z papieru kolorowego.

Dzieci robią ładne ozdoby świąteczne w postaci kolorowanek, wyklejanek i witraży. Potem można zawiesić takie prace w formie wystawki na tablicy korkowej. Kolorowanki to świetny pomysł dla przedszkolaków. Wystarczy kupić albo wydrukować z Internetu odpowiednie dla nich rysunki i dać im kredki. Najwięcej precyzji wymagają witraże. Poza tym żeby je zrobić własnoręcznie trzeba umieć już posługiwać się nożyczkami. To raczej zajęcie dla dzieci w wieku szkolnym. Witrażami można ozdobić okna sali, żeby mogło przez nie przeświecać światło słoneczne. Jak natomiast ozdobić główną tablicę? Chodzi o to, żeby ładnie wyglądała, ale żeby wciąż było na niej wystarczająco dużo miejsca do pisania. Może wystarczy po prostu kilka gałązek jodły lub świerku umieszczonych na górze. Z kolei na półkach, które znajdują się zwykle w każdej sali szkolnej i przedszkolnej można poustawiać świąteczne figurki z modeliny i plasteliny. Zwykle dzieci lepią najchętniej Mikołaje, aniołki, renifery czy choinki. Każdy pomysł jest dobry i ważne, żeby dobrze się przy tym bawić.