Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe ozdoby z filcu, styropianu, wstążki, sznurka, bibuły

Łatwe do zrobienia ozdoby z filcu, styropianu, wstążki, sznurka, bibuły

Pośród oryginalnych dekoracji bożonarodzeniowych można wymienić ozdoby wykonywane metodą quilling, origami czy papierowe gwiazdki 3D, ale także każde inne rękodzieło, czyli rzeczy z filcu, styropianu, wstążek, sznurków, bibuły, drewna, masy solnej czy modeliny.

Z filcu można robić przepiękne i kolorowe dekoracje świąteczne. To bardzo dobry pomysł na ozdobienie pokoju dziecięcego. Wystarczy kupić kilka arkuszy filcu w rożnych kolorach, a potem wymyślać, komponować, przymierzać, wycinać i przyklejać. Dużą zaletą filcu jest to, że się nie strzępi, więc nie trzeba go obrębiać. Poza tym poszczególne elementy można ze sobą sklejać, ale oczywiście zszywanie też jest dopuszczalne. Filcowe Mikołaje, renifery, choinki, aniołki, serduszka i gwiazdki rozweseliły już niejedno wnętrze. Inny pomysł na samodzielne stworzenie kolorowych ozdób świątecznych polega na tym, żeby kupić styropianowe kule, dzwonki, choinki czy aniołki i pięknie je pomalować.  Są to idealne dekoracje choinkowe w przypadku, gdy w domu są małe dzieci, bo pewno nic się nie rozbije.

Kolejny prosty i tani materiał, który bardzo dobrze nadaje się do robienia dekoracji bożonarodzeniowych to bibuła. Powstają z niej przede wszystkim łańcuchy, ale także elementy które wykorzystuje się do stroków czy szopek, na przykład choinki, zwierzątka, kokardy. Z bibuły często korzystają dzieci przygotowując dekoracje na Boże narodzenie. Jednak trudno wyobrazić sobie przygotowywanie ozdób świątecznych bez wstążek i sznurka. Cienki sznurek służy do wieszania bombek na choince, robienia łańcuchów i mocowania wieńców świątecznych. Wstążki natomiast są piękną ozdobą stroków, wieńców, a czasami także choinek. Ciekawa i zabawna propozycja z serii zrób to sam polega na przygotowaniu ciasta solnego i lepienia z niego rożnych postaci i rzeczy, które związane są z Bożym Narodzeniem. Potem figurki trzeba upiec lub ugotować i pomalować. Równie dobra zabawa dotyczy lepienia z modeliny. Dekoracje świąteczne z masy solnej i modeliny również mogą zawisnąć na choince, tuż obok bombek, orzechów, cukierków czy suszonych plasterków cytrusów.