Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe ozdoby metodą quilling, papierowe gwiazdki 3D na choinkę, origami

Ozdoby metodą quilling, papierowe gwiazdki 3D na choinkę, origami

Dzieci chętnie wykonują ozdoby bożonarodzeniowe przed świętami. Mogą to być łańcuchy, szopki, ale także dekoracje wymagające więcej wprawy i wysiłku. Pośród nich można wymienić te wykonywane metodą quilling, origami oraz gwiazdki 3D.

Jeśli dziecko nie wie jeszcze jak samodzielnie wykonać papierowe ozdoby świąteczne warto zabrać się do tego rodzinnie. W ten sposób zacznie się już tworzyć miła, świąteczna atmosfera. Jeśli chodzi o quilling jest to technika tworzenia ozdób z pasków papieru, które zostają odpowiednio zwinięte oraz posklejane. Kolorowe paski można kupić albo powycinać samemu. Następnie zwija się je i powstaje okrągła spirala, której należy nadać pożądany kształt. Ozdobę tworzy się z kilku tak przygotowanych pasków. Może mieć ona formę stojącą, ale można też poskręcane i uformowane paski przykleić na papierze lub tekturze. Efekt końcowy naprawdę robi wrażenie. Podobnie jest w przypadku kolejnej ozdoby świątecznej z serii zrób to sam – papierowej gwiazdy 3D. Żeby ją wykonać potrzebne są tylko cztery paski papieru: długość 30 cm, szerokość 1 cm oraz nożyczki. Najlepiej aby paski były dwukolorowe. Podczas robienia gwiazdki dobrze jest mieć pod ręką instrukcję krok po kroku. Podczas rodzinnych prób stworzenia takich gwiazdek można zorganizować konkurs na najładniejszą z nich, która ozdobi czubek choinki. Natomiast można je też wieszać na drzewku zamiast bombek.

Jeszcze jedna propozycja dotycząca papierowych ozdób na Boże Narodzenia dotyczy origami. Jeśli ktoś zna i lubi tą sztukę składania papieru może nauczyć pozostałych członków rodziny jak zrobić aniołka, Mikołaja, gwiazdkę, choinkę czy koszyczek. Potrzebny jest do tego tylko i wyłącznie papier. Nie powinien być zbyt sztywny, ale nie może też być za bardzo delikatny. Najlepiej korzystać od razy z papieru w różnych kolorach. Pewna trudność polega na tym, że tworzy się różne ciekawe dekoracje bez użycia nożyczek, kleju czy taśmy klejącej. Trzeba po prostu właściwie zginać i składać papier. Różne pomysły dotyczące świątecznego origami można znaleźć w Internecie, niektórych czasopismach, a także w książkach dotyczących sztuki składania papieru. W ten sposób można zrobić własnoręcznie ozdoby do szkoły czy przedszkola dziecka, a także do własnego domu.