Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dekoracje świąteczne dla dzieci

Ozdoby świąteczne dla dzieci

Pokój dziecinny podczas Świąt Bożego Narodzenia powinien być wyjątkowo ładnie i wesoło ozdobiony. Istnieją na to różne sposoby. Oczywiście jeśli dziecko jest trochę większe na pewno chętnie przyłączy się do wspólnego, rodzinnego wykonywania dekoracji świątecznych.

Niektóre ozdoby bożonarodzeniowe dziecko może zrobić całkiem samodzielnie, nawet jeśli ma dopiero kilka lat. Wystarczy kupić lub wydrukować znalezione w Internecie kolorowanki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Potem, kiedy będą już pokolorowane, można je powiesić na ścianie albo na szafce w pokoiku dziecka. Dostępne są bardzo różne rysunki. Mogą przedstawiać Dzieciątko Jezus, aniołki, Mikołaja, choinkę, stroik itd. Często też znajdują się na nich całe scenki. W Internecie można znaleźć specjalne serwisy, gdzie znajdują się rysunki do malowania za pośrednictwem komputera. Wystarczy poruszać się kursorem pomiędzy dostępną paletą kolorów oraz rysunkiem i klikać. Oczywiście potem można to wydrukować. Tego typu kolorowanki mogą być również elementem świątecznej dekoracji sali w przedszkolu lub szkole. Podobnie zresztą jak specjalne witraże.

Szablony witraży dla dzieci również można kupić w sklepach albo poszukać ich wzorów w sieci. Poza tym można zrobić je samodzielnie dla dziecka. Natomiast może to być witraż, który znajdzie się na szybie albo może być też wykonany na kartce. Potrzebny jest czarny szablon, czyli kontury postaci i przedmiotów, które znajdą się na witrażu. Wolne miejsca w środku, które są podzielone na mniejsze części wypełnia się kolorami w ten sposób, że od jednej strony nakleja się kawałki bibuły w rożnych kolorach. Potem wystarczy podkleić spód i można zawiesić witraż w oknie lub na ścianie. Inny sposób, który jest najbardziej odpowiedni jeśli chodzi o witraż okienny to podklejenie zrobionego z czarnego papieru lub kupionego szablonu jednym kawałkiem bibuły. Natomiast aby wykonać witraż na papierze należy w czarnej kartce wyciąć jakiś kształt i podkleić ją od spodu bibułą. Warto też nakleić ramkę, na przykład zieloną. Dzieci zwykle lubią tego typu zajęcia plastyczne. Chętnie też wykonują świąteczne ozdoby z bibuły, filcu, styropianu czy modeliny.