Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Świąteczne bombki, łańcuchy i lampki

Tradycyjne i nowoczesne bombki, łańcuchy, lampki

Zanim nadejdą Święta Bożego Narodzenia kupujemy prezenty dla najbliższych, ale także różnego rodzaju ozdoby świąteczne.  Część z nich znajdzie się na choince, część stanie się elementami stroików i wieńców, a niektóre udekorują dom, balkon czy ogród.

Bombki to bez wątpienia najbardziej tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe. Ich wersja podstawowa to kolorowe kule z zawieszkami. Jednak są też bombki ozdabiane różnymi wzorami, a także o ciekawych i fantazyjnych kształtach. Niektóre z nich nie przedstawiają nic konkretnego, inne są odwzorowaniem postaci i przedmiotów, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Pośród bardziej nowoczesnych propozycji można polecić bombki z przezroczystego szła, w których wnętrzu umieszczone są różne ozdoby. Niektóre można nawet napełnić wodą. Takie bombki będą wyglądały naprawdę intrygująco na świątecznym drzewku. To coś zupełnie nowego i innego niż dekoracje z masy solnej czy modeliny. Chociaż z pewnością lepione i robione samodzielnie dekoracje świąteczne mają wiele uroku, niektóre osoby mają czasem ochotę by podczas najbliższych świąt zapanowała elegancja i minimalizm.

Być może kogoś zainteresuje propozycja będąca połączeniem bombek i lampek. We wnętrzu szklanej bombki umieszczona może być lampka w kształcie gwiazdki, aniołka czy choinki. Wiele osób chętnie dekoruje świąteczne drzewko lampkami. Do bardziej nowoczesnych należą lampki led, które mogą działać bez podłączenia do prądu. W związku z tym nadają się też dobrze do ozdabiania werandy, balkonu czy drzewek przed domem. Dość dekoracyjnie wyglądają także łańcuchy świetlne. W ogóle sporo dużo osób mieszkających w domach i posiadających ogrody chętnie ozdabia je przed Bożym Narodzeniem. Mogą pojawić się nawet świecące rzeźby Mikołaja, reniferów czy aniołków. Jednak wciąż dość często używanym elementem dekoracyjnym są tradycyjne łańcuchy, najczęściej robione własnoręcznie. Powstają z kolorowego papieru, bibuły, ale coraz częściej na choinkach pojawiają się także ekologiczne łańcuchy ze słomy czy z makaronu. najprzyjemniej jest wtedy, gdy cała rodzina siada wspólnie przy stole i zaczyna robić tego typu ozdoby bożonarodzeniowe. Wtedy od razu pojawia się świąteczna atmosfera.